Zapalisz?

Papierosy są jedną z najbardziej rozpowszechnionych i łatwo dostępnych używek. Dlatego być może i Ty staniesz przed pokusą zapalenia papierosy lub e-papierosa. Dym papierosowy zawiera m.in.: nikotynę, substancje smoliste oraz kilkanaście różnych gazów, z których najgroźniejszym jest tlenek węgla. Substancje zawarte w dymie są rakotwórcze, a nikotyna jest silnie trująca i powoduje uzależnienie. Szkodliwe substancje wraz z krwią rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Powodują m.in. choroby układu oddechowego (nowotwór oskrzeli, krtani i płuc) i układu krążenia. Ponadto wpływają bardzo niekorzystnie na wygląd zębów, skóry, włosów i paznokci.

Osoby niepalące, ale mając kontakt z dymem papierosowym są również narażone na działanie tlenku węgla, co może powodować u nich podrażnienie śluzówek oczu i nosa, a także bóle głowy.
Często po pierwszego papierosa sięgamy, bo namawiają nas do tego znajomi. Warto wtedy pamiętać, że ważne jest, aby nie robić niczego wbrew sobie. Jeśli myślisz, że palenie zaimponuje komuś z Twojego otoczenia i sprawi, że będziesz lubiana/-y, zastanów się czy taka znajomość jest dla Ciebie dobra. Czasami zdarza się, że sięgamy po papierosa z ciekawości, aby sprawdzić jak to jest zapalić. W takiej sytuacji zastanów się czy warto narażać swoje zdrowie i dobre samopoczucie po to, by zaspokoić ciekawość.

Warto pamiętać o szkodliwości palenia zanim zdecydujesz się na sięgnięcie po papierosa. Jeśli chcesz o tym porozmawiać zadzwoń do nas lub napisz.

Bałagan w głowie?
Poukładamy to!