Czym jest przyjaźń ?

Masz bliskiego kolegę lub koleżankę. Spędzacie razem dużo czasu i lubicie swoje towarzystwo. Być może zastanawiasz się, czy to już jest przyjaźń. Może też zastanawiasz się, czy kolega lub koleżanka uważa Cię za przyjaciela?

Czym jest przyjaźń ?

Dla każdego człowieka przyjaźń oznacza coś innego. Czasem przyjacielem nazywamy kogoś, z kim spędzamy dużo czasu i dzielimy podobne zainteresowania. Przyjacielem może być też ktoś, z kim dobrze się rozumiemy i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Przyjaciele mogą być do nas bardzo podobni lub zupełnie inni. Zazwyczaj jednak przyjaciel to osoba, z którą lubimy spędzać czas. Ktoś, komu ufamy i komu – jak czujemy – możemy powierzyć nasze sekrety. Ktoś, kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc, kiedy nas potrzebuje.

Czy on/ona też uważa mnie za przyjaciela? Czy to prawdziwa przyjaźń?

To naturalne, że kiedy kogoś lubimy, zastanawiamy się, czy ta osoba też nas lubi i traktuje w podobny sposób. Kiedy mamy wątpliwości czy on/ona tez uważa nas za przyjaciela, możemy zapytać o to wprost.
Trudno określić, czym dokładnie jest „prawdziwa przyjaźń”. Można mówić o niej wtedy, kiedy przekonaliśmy się, że możemy polegać na sobie w trudnych chwilach. Czasem mówiąc o „prawdziwej przyjaźni”, mamy na myśli przyjaźń, która trwa już od dłuższego czasu.
Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania na temat przyjaźni i chciałbyś z nami o tym porozmawiać – zadzwoń lub napisz do nas wiadomość.

Bałagan w głowie?
Poukładamy to!