ukryj stronę

Problemy i rozwiązania

Pamiętaj!

nikt nie ma prawa zmuszać Cię do wysłania takich zdjęć i narzucać Ci oglądania intymnych zdjęć innej osoby.  

relacje z ludźmi czasem się zmieniają - osoba, która jest Ci bliska dziś za kilka miesięcy lat może mieć do Ciebie inne nastawienie.

do urządzenia takiego jak telefon/tablet mogą uzyskać dostęp niepowołane osoby , które również mogą wejść w posiadanie Twoich zdjęć.

praktycznie każdy użytkownik może nagrać to, co widzi na ekranie może pomóc Ci pozostać bardziej ostrożną/ ostrożnym podczas korzystania z serwisów oferujących videoczaty; zdarza się, że spotkania online są nagrywane i stają się materiałami używanymi do szantażu osoby, która się na nich znajduje.

Seksting

Seksting polega na wysyłaniu innym osobom za pośrednictwem internetu lub telefonu komórkowego swoich intymnych zdjęć lub filmów. Jest to niebezpieczne zjawisko, ponieważ w części przypadków takie zdjęcia i filmy są niezgodne z prawem. Poza tym raz wysłane intymne zdjęcia bądź filmy mogą pozostać w posiadaniu osoby, która je otrzymała i zostać użyte przez nią w dowolny sposób. Często zdarza się, że trafiają w ręce niepowołanych osób i stają się narzędziem cyberprzemocy: szantażu czy zastraszania osoby, która się na nich znajduje. Mogą również zostać opublikowane w widoku publicznym bez zgody osoby, która na nich jest.

W wieku dojrzewania to naturalne, że czasem zastanawiasz się i chcesz sprawdzić co na Twój temat myślą inni ludzie. Masz prawo do tego, aby się wyróżnić i zaimponować swoim rówieśnikom. Możesz też być ciekawa/y zachowań, których jeszcze nie próbowałaś/eś. Zdarza się, że inna osoba może Cię zachęcać do wysłania takich zdjęć na dowód uczuć, które odczuwasz wobec niej. W takich sytuacjach wysłanie innym osobom lub opublikowanie roznegliżowanej fotki może się okazać bardzo złym pomysłem, który spowoduje niebezpieczne i przykre konsekwencje. Dlatego warto się kilka razy zastanowić zanim zdecydujesz się podzielić z kimś takimi zdjęciami. 

Jeśli zdarzyło się, że ktoś namawia Cię na wysłanie intymnych zdjęć, albo już takie zdjęcia są w posiadaniu innych osób i obawiasz się o to, co będzie dalej -  skontaktuj się z nami.