ukryj stronę

Problemy i rozwiązania

Jak poznać chłopaka, który mi się podoba?

Jak podejść do chłopaka ze starszej klasy? Bardzo podoba mi się chłopak o dwa lata starszy. Chodzimy do tej samej szkoły. Po za tym nic nas nie łączy i on chyba nawet nie wie, że ja istnieję. Marzę o tym, żeby go poznać, ale nie wiem, jak to zrobić. Proszę o radę.

 

Zespół 116 111 odpowiada:

Witaj,

Czytamy, że chciałabyś poznać chłopaka. Problem polega na tym, że jest od Ciebie starszy i nie macie ze sobą żadnego kontaktu. Domyślamy się, że ten chłopak zrobił na Tobie duże wrażenie i że chciałabyś, aby zwrócił na Ciebie uwagę.

Zdarza się, że zainteresujemy się kimś nieznajomym. Zwykle wyobrażamy sobie, jaka jest ta osoba, i zależy nam na zdobyciu jej sympatii. To zupełnie naturalne i dzięki temu odkrywamy, co nam się w ludziach podoba i co nas ciekawi.

Co może pomóc Ci go poznać

Zwykle w takich sytuacjach pomóc mogą wspólni znajomi, chodzenie na te same zajęcia dodatkowe lub wspólne hobby. Czasem osobę ze starszej klasy można poprosić o jakąś informację czy pomoc. Okazją do porozmawiania może być też takie wydarzenie jak mecz międzyklasowy, szkolna dyskoteka lub wycieczka.

Zwykle jednak kolegujemy się z osobami w podobnym wieku i czasem nie jest łatwo nawiązać znajomość z kimś starszym. Niektóre osoby lepiej dogadują się z osobami w swoim wieku i raczej takimi się interesują. To indywidualna sprawa i nie wiemy, jak jest w przypadku chłopaka, o którym piszesz. Zastanawiamy się, co sprawiło, że zainteresowałaś się akurat nim. Jak myślisz, czy takie cechy możesz też odnaleźć u swoich kolegów?

Poszukaj wsparcia u innych osób

Wydaje nam się, że o takich sytuacjach i towarzyszących im uczuciach dobrze jest porozmawiać z jakąś zaufaną kobietą: mamą, starszą siostrą czy ciocią. Dzięki temu można opowiedzieć o swoich przeżyciach i rozmyślaniach. Może się też zdarzyć, że ktoś znajomy przeżywał podobną sytuację i może nam powiedzieć, jak sobie z nią poradził.

Pozdrawiamy,
Zespół 116 111