ukryj stronę

Problemy i rozwiązania

Chciałabym rozstać się z chłopakiem.

Myślę o tym, żeby zerwać z chłopakiem.Chyba przestał mi się podobać, bo już tak się nie cieszę na jego widok i nie lubię spędzać z nim czasu. Nie mamy o czym rozmawiać. Od miesiąca myślę jak mu o tym powiedzieć. Boję się, że będzie mu przykro albo się załamie. Proszę, powiedzcie jak to zrobić?

 

Zespół 116 111 odpowiada:

Witaj,

Od jakiegoś czasu myślisz o tym, żeby zerwać z chłopakiem. Rozumiemy, że nie chcesz go zranić. Z drugiej strony nie czujesz się już dobrze w jego towarzystwie i chciałabyś zakończyć związek.

Nasze uczucia do drugiej osoby mogą się zmienić

Zdarza się, że miłość lub sympatia do kogoś osłabną i oddalamy się od siebie. Jeśli taka sytuacja dotyczy związku, to często zaczynamy zastanawiać się nad rozstaniem. Domyślamy się, że obawiasz się reakcji chłopaka na taką wiadomość. Z drugiej strony wydaje nam się, że może być to dla Ciebie męczące, gdy się spotykacie, a Ciebie to nie cieszy.

Co może być pomocne

Rozstania zwykle nie są proste i często trudno uniknąć przykrych emocji. Wydaje nam się, że warto spokojnie i szczerze wyjaśnić chłopakowi przyczyny Twojej decyzji. Dobrze, żeby wiedział, że dla Ciebie to też nie jest łatwa rozmowa i że nie chciałabyś mu zrobić przykrości. Możliwe, że dzięki takiej delikatności on lepiej to przyjmie. Mimo to, może pojawić się wiele nieprzyjemnych uczuć, które są naturalne w takiej sytuacji. Zazwyczaj gdy mija jakiś czas smutek, żal czy złość słabną i powoli wszystko zaczyna się układać. Tak może być w przypadku Twojego chłopaka. Ważne, abyś postępowała zgodnie z tym co czujesz i nie spotykała się z kimś wbrew sobie.

Ty też możesz potrzebować wsparcia

Rozumiemy, że rozmowa z chłopakiem może nie być dla Ciebie prosta. Dlatego zastanawiamy się czy mogłabyś liczyć na kogoś bliskiego, np. mamę lub przyjaciółkę. W takich chwilach warto mieć osobę,
z którą można porozmawiać i się poradzić.

Pozdrawiamy,
Zespół 116 111