ukryj stronę

Aktualności

Konkurs z okazji dnia telefonów zaufania dla dzieci!

W Polsce działa wiele telefonów pomocowych dla dzieci i młodzieży. Różny jest ich zasięg oraz profil tematyczny. Nieliczne telefony zaufania dla dzieci mają zasięg ogólnopolski i są bezpłatne.

 

Dzieci powinny znać numery telefonów zaufania, by w trudnych sytuacjach życiowych mogły uzyskać pomoc i wsparcie nawet wtedy, gdy wstydzą się bądź boją powiedzieć o swoich problemach rodzicom lub opiekunom. Razem z konsultantami telefonów zaufania, mogą zastanowić się, jak powiedzieć o trudnościach rodzicom, czy nauczycielom, kogo w swoim środowisku poprosić o pomoc.

Z inicjatywy międzynarodowej organizacji Child Helpline International każdego roku 17 maja obchodzony jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Celem święta jest informowanie o numerach telefonów zaufania dla dzieci oraz o ich ofercie pomocy i wsparcia.

W ramach obchodów świeta w Polsce Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje konkurs dla szkół, bibliotek, świetlic i organizacji pozarządowych z Warszawy na najlepszą inicjatywę edukacyjną, związaną z Dniem Telefonów Zaufania dla Dzieci 2017.

Chcesz, żeby Twoja szkoła, bibliotek czy świetlica powalczyła o projektor multimedialny lub wejściówki do kina? A może chcecie, żeby odwiedził Was ekspert z FDDS i przeprowadził zajęcia o 116111? :)

Przekaż informację o konkursie nauczycielowi, wychowawcy lub pedagogowi!

Więcej informacji znajdziecie TU.